کریستیانو رونالدو، ستاره ۳۴ ساله پرتغالی، یک بار درخشش های خود را در سن ۳۴ سالگی ثابت کرد.

ه گزارش “ورزش سه”، درست در شبی که یوونتوس به یک سوپر استار بزرگ نیاز داشت، کریستیانو رونالدو با درخششی خیره کننده سه بار موفق به باز کردن دروازه یکی از مستحکم ترین خط دفاعی های اروپا شد تا یک تنه سند صعود بیانکونری را امضا کند.

رونالدو که در سالهای اخیر در مراحل حذفی لیگ قهرمانان عملکردی فوق العاده داشته، در بازی شماره سی و سه خود مقابل اتلتیکومادرید موفق به زدن بیست و چهارمین گل خود مقابل این تیم نیز شد تا حالا تنها سویا با دریافت بیست و هفت گل، بالاتر از روخی بلانکوس دروازه خود را مقابل ستاره پرتغالی باز شده دیده باشد.

این هشتمین هت تریک رونالدو در لیگ قهرمانان بود و حالا او از این حیث در کنار لیونل مسی بی رقیب است. رونالدو در ۷۷ دیداری که در مراحل حذفی لیگ قهرمانان به میدان رفته، موفق به تاثیرگذاری در به ثمر رسیدن ۷۵ گل شده است (۶۱ گل و ۱۴ پاس گل)

تا به حال تنها ۴ تیم در تاریخ لیگ قهرمانان موفق به جبران شکست دور رفت با دو گل در خانه حریف شده اند که در دو تای آنها رونالدو با ثبت هت تریک، نقشی انکار ناپذیر را ایفا کرده است (بازی دیشب و بازگشت رئال مادرید مقابل ولفسبورگ در سال ۲۰۱۶)

حالا رونالدو در کنار ایکر کاسیاس با کسب ۱۰۱ پیروزی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بی رقیب است. رونالدو در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا موفق به زدن ۶۳ گل شده و بعد از او لیونل مسی با اختلافی قابل توجه و با ۴۰ گل در رتبه بعدی قرار دارد.

رونالدو خودش دیشب اشاره کرد که یوونتوس برای رقم زدن این شب های جادویی است که وی را به خدمت گرفته است و حالا بی شک هواداران رئال مادرید در هفته هایی که همه چیز را از دست داده و در تمامی تورنمنت ها مغلوب شده اند، حسرت از دست دادن ستاره ای را خواهند خورد که به معنای واقعی، مرد شب های بزرگ و سرنوشت ساز است.

اقتصاد و زندگی مطالب بیشتر